INŻ. JACEK KALINOWSKI

Architekt krajobrazu, malarz , modelarz, poeta , człowiek renesansu.

Absolwent Architektury Krajobrazu w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Miłośnik  natury i staroci. Uwielbia nadawać swoim pracom patynę czasu zarówno w ogrodzie jak i na płótnie. Odkrywa wciąż nowe pasje. Posiada własny ogród, który często jest poligonem dla różnych szalonych pomysłów. Jedne się sprawdzają, a inne nie. Dzięki temu posiada praktyczne doświadczenie w obcowaniu z przyrodą.

Zajmuje się projektowaniem ogrodów, terenów zieleni, tworzy wizualizacje 3D oraz projekty graficzne. Pasja projektanta, ściśle związana z malarstwem pozwala mu odkryć nowe aspekty tworzenia. Umożliwia zaistnienie w swoim dziele i zaproszenie do tego świata osób z zewnątrz. Żywy obraz, którym jest ogród, to ukoronowanie procesu twórczego i własny kawałek raju.

Taki jest cel, który sobie wyznacza podczas projektowania. Stworzenie miejsca, gdzie ludzie i rośliny są ze sobą szczęśliwi. Dlatego zawsze się stara by efekt końcowy zaspokajał marzenia i oczekiwania klientów, a czas spędzony w ogrodzie pozostawał zawsze w pamięci.

Do tworzenia projektów wykorzystuje programy graficzne takie jak RealtimeLandscaping Architekt, Corel Photo Paint. Nie boi się też wziąć ołówek do ręki i stworzyć koncepcję na papierze.

Poza projektowaniem pasjonuje się nadawaniem starym przedmiotom nowego życia. Aktualnie na topie jest decoupage: bombki, pudełka i wszystko co wpadnie w ręce. Ma psa z ADHD, szaloną kotkę i akwarium z rybkami. Rybki są najspokojniejsze.

Projekty lub wizualizacje

Wróć